Güncel Vaazlar Kitabımız Satışta!
Güncel Vaazlar Kitabımız Satışta!
Güncel Vaazlar Kitabımız Satışta!
Güncel Vaazlar Kitabımız Satışta!

ALLAHIN LANETLEDİĞİ KAVMİN( YAHUDİ) GÜNÜMÜZ DÜNYASINDAKİ ETKİNLİĞİ

Değerli kardeşlerim:

 Hayatın içerisinde çok çeşitli olaylarla karşı karşıya kalan insanların çoğu perdenin önündeki görüntü ile aldanırken, perdenin gerisindeki asıl güçleri ve çevirdikleri oyunlarını farkına varanlar, feraset sahibi Müslümanlardır.

Müslüman’ın ferasetini Allah Resulü şöyle ifade ediyor:  Müminin ferasetinden sakının. Çünkü o, Allah’ın nuruyla bakar. [1]

Yaşadığımız bu çağda Müslüman’ın ferasetine o kadar çok ihtiyacımız var ki!

 Ancak çok acıdır ki, Müslüman’ın feraset sahibi olması gerekirken, maalesef oynan oyunların birer figüranı olduğunu görmekte ve üzülmekteyiz.

Dünyada olanları okuyabilmek ve değerlendirebilmek için Müslüman’ın mutlaka dünya siyasetini bilmesi ve dünyaya hâkim olan güçlerin kimler olduğunu bilmesi şarttır.

Bugün dünyaya hâkim olan güçler kimdir diye soracak olsak herkes Siyonist Yahudilerin olduğunu söyler, ancak ne hedeflediklerini ve hangi araçları kullandıklarını farkında bile olmazlar.

Müslüman önce şunu sorgulamalı;

Yahudiler neden lanetlenmiş bir kavimdir?

Bu kavim Yakup a.s oğullarından türemiş olsa da, ilk ihanetleri kardeşlerine ve babalarına olan bir geleneğin devamıdırlar.

Onlar ki peygamberleri öldürmüş, inananları katletmiş, fitne çıkarmaktan geri durmamış, daha da ilerisi Allah’a fakirlik isnat edip onu istediklerine zorlayabilecekleri inancına kapılabilecek kadar ileri gitmiş bir kavimdir.

Bu kavmin azgınlıkları ile ilgili çokça ayet var olmasına rağmen biz birkaç can alıcı ayeti örnek alacağız.

Bu ayetlerin ilki Yahudi zihniyetin temel taşını oluşturan zenginlik konusudur:

لَقَدْ سَمِـعَ اللّٰهُ قَوْلَ الَّذٖينَ قَالُٓوا اِنَّ اللّٰهَ فَقٖيرٌ وَنَحْنُ اَغْنِيَٓاءُۘ سَنَكْتُبُ مَا قَالُوا وَقَتْلَهُمُ الْاَنْبِيَٓاءَ بِغَيْرِ حَقٍّۙ وَنَقُولُ ذُوقُوا عَذَابَ الْحَرٖيقِ

Allah fakirdir, biz zenginiz” diyenlerin sözünü andolsun ki Allah işitmiştir. Hem bu söylediklerini hem de haksız yere peygamberleri öldürmelerini elbette (bir tarafa) yazacağız ve “Yakıcı azabı tadın!” diyeceğiz. [2]

Allah’a isyan etmekten asla geri durmayan ehli kitap sahipleri, kuruntuları ile de öne çıkarlar:

وَقَالُوا لَنْ يَدْخُلَ الْجَنَّةَ اِلَّا مَنْ كَانَ هُوداً اَوْ نَصَارٰىؕ تِلْكَ اَمَانِيُّهُمْؕ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ اِنْ كُنْتُمْ صَادِقٖينَ

 Onlar, “Yahudi veya Hıristiyan olanlar hariç, hiç kimse cennete giremeyecek” dediler. Bu onların kuruntusudur. De ki: “Eğer sözünüzde doğru iseniz kesin kanıtınızı getirin!” [3]

Yahudilerin inancında cennet olarak dünyayı görmekte ve bu cennetin onlara sunulabilmesi için de büyük savaşın (Armagedon) olması için dünyanın düzeninin iyice bozulması gerektiğini, böylelikle de Allah’ın kıyameti getirmek zorunda kalacağını, bunun sonucunda da dünyanın onlara kalacağına inanmaktadırlar.

Yine inançlarına göre kendi kavimlerinin dışındaki bütün insanlar onların hizmetçileri olarak bir hayvandan farksız bir kimliğe sahiptirler. Onlara yapılan işkence veya öldürme fiili ise kendilerince sevap kabul edilmektedir. Bu sebeple dünyanın her yerinde yapılan zulümlerinin finansörünün Siyonistler olduğunu azıcık araştırınca net şekilde ortaya çıkmaktadır.

Allah Resulünün cesedini yok etmek üzerine yetiştirilen evlatları; bir numaralı İslam düşmanı ve aynı zamanda Cebrail a.s düşmanıdır. Çünkü onlardan çıkması gereken peygamberin Araplardan çıkması ve Cebrail a.s ona vahiy getirmesi düşmanlıklarının ana eksenini oluşturmaktadır.

Bu ve benzeri birçok sapıklığı dünyada hâkim kılmak adına binlerce yıldır çalışan örgütlere sahip olan bu Siyonist yapı, bugün dünya ekonomisini, ilaç sektörünü, sanayi sektörünü ve daha da önemlisi kurduğu görünür ve görünmez örgütlerle dünya siyasetini yönetmektedirler.

Neden bunlar bu kadar güçlü sorusunun cevabı Allah Resulünün şu hadisinde gizlidir:

"Yakında milletler, yemek yiyenlerin (başkalarını) çanaklarına (sofralarına) davet ettikleri gibi, size karşı (savaşmak için) birbirlerini davet edecekler."

Birisi: "Bu o gün bizim azlığımızdan dolayı mı olacak?” dedi.

Rasûlullah s.a.v :"Hayır, aksine siz o gün kalabalık, fakat selin önündeki çerçöp gibi zayıf olacaksınız. Allah düşmanlarınızın gönlünden sizden korkma hissini soyup alacak, sizin gönlünüze de vehn atacak." buyurdu.   Yine bir adam: "Vehn nedir ya Rasûlullah?" diye sorunca:

"Vehn, dünyayı (fazlaca) sevmek ve ölümü kötü görmektir." Buyurdu. [4]

Peki! Bu zalim topluluğun oyununu nasıl bozarız?

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّٰهِ جَمٖيعاً وَلَا تَفَرَّقُوا

Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın. [5]

İşte Müslümanlar gerçekten bu ayeti anlasalar başka bir ifadeye ihtiyaç duymayacaklar. Ancak biz kapı komşumuz olan din kardeşimize bile selam veremezken Yahudilerin oyunlarının parçası olmamız kaçınılmaz bir sonuçtur.

Dini sadece ibadet olarak gören Müslüman’ın karşısında, sapkın dinlerinin emirleri için dünyayı yakan Yahudileri görünce bir Müslüman olarak çok daha fazla üzülmekteyiz.

Rabbim bizlere Müslüman’ın taşıması gereken feraseti üzerimizde barındırmayı nasip eylesin!

 

 


[1] Tirmizî, Tefsîru"l-Kur"ân, 15

[2] Ali-imran 181

[3] Bakara 111

[4] Ebu Davud, Melahim, 5

[5] Ali-imran 103

Dosyalar

allahin-lanetledigi-kavmin-yahudi-gunumuz-dunyasina-etkisi
Facebook Sayfamız
Facebook Sayfamız

Bu yazıyı paylaş